پنجعلی: داربی فرصت نجات از بحران است


کاپیتان اسبق پرسپولیس با انتقاد از حضور مربیان خارجی در تیم‌های ایرانی، گفت: مشکل اصلی پرسپولیس، عدم شناخت سرمربی تیم از بازیکنان، فرهنگ و فوتبال ماست.


محمد پنجعلی درباره عملکرد ضعیف تیم فوتبال پرسپولیس در هفته‌های اخیر لیگ برتر به ویژه بازی یکشنبه شب برابر داماش گیلان، اظهار کرد: شرایطی که پرسپولیس با آن دست به گریبان است، با استقلال متفاوت است. فکر می‌کنم عمده‌ترین مشکل پرسپولیس، عدم شناخت کافی سرمربی تیم نسبت به فرهنگ و فوتبال ماست. ما مربیان خارجی را در فوتبال باشگاهی و حتی فوتبال ملی‌مان آورده‌ایم که هنوز نتیجه نداده‌اند. اما متاسفانه برخی که متخصص هم نیستند، اصرار به آوردن این مربیان به فوتبال ما دارند. اتفاق بدتر برای پرسپولیس این بود که مربی خارجی را بعد از بسته شدن تیم آوردند که این امر بر مشکلات افزود.

پنجعلی افزود: یکی دیگر از مشکلات پرسپولیس این بود که خیلی دیر بسته شد و در نتیجه بازیکنان نتوانستند کنار هم تمرینات زیادی را داشته باشند. ضمن اینکه تمرینات بدنسازی هم در تیم پرسپولیس کافی نبود و ما نمود آن را در نوع بازی و عملکرد تک تک نفرات می‌بینیم. اما با همه این احوال هنوز اتفاق خیلی بدی برای تیم نیفتاده و با فرصتی که در اختیار است می‌توان اوضاع را جمع و جور کرد.

این پیشکسوت پرسپولیس با بیان اینکه داربی می‌تواند فرصت خوبی برای نجات پرسپولیس از اوضاع بحرانی‌اش باشد، به ایسنا گفت: با شکست دادن استقلال که احتمال آن هم زیاد است، پرسپولیس می‌تواند از این وضعیت رها شود. شرایط مسابقه داربی با همه مسابقه‌ها فرق می‌کند. پرسپولیس نیاز به شوک دارد و پیروزی در داربی می‌تواند آن شوک باشد. اگر هم داربی را نبریم باید تا دیر نشده جور دیگری به این تیم شوک داد که معمولا در بحث سرمربی تیم رخ می‌دهد.

وی بار دیگر از آوردن مربیان خارجی به فوتبال ایران انتقاد کرد و گفت: من از اول هم با حضور مربی خارجی در تیم پرسپولیس مخالف بودم. اصلا تاکنون موضوع نقش مدیران در ناکامی تیم‌ها بررسی شده است؟ اگر تیم‌ها نتیجه نگرفتند، فقط مربی‌شان مشکل داشته است؟ آیا مدیران عملکرد خوبی داشته‌اند؟ اتفاقا به نظر من مهم‌ترین مشکل فوتبال ما بحث مدیریت است.

پنجعلی تاکید کرد: سالیان زیادی است که نه فوتبال ملی و نه فوتبال باشگاهی ایران نتوانسته در آسیا نتایج موفقی کسب کند که به نظرم دلیل اصلی آن مدیریت دولتی بر فوتبال است. تا وقتی دولت بر این فوتبال سایه افکنده باشد، اوضاع بهتر از این نمی‌شود. باید به معنی واقعی به سمت حرفه‌ای گری در فوتبال حرکت کنیم تا شرایط فرق کند. تا وقتی باشگاه‌ها خصوصی، درآمدزا و ... نشوند، شرایط پرسپولیس و دیگر تیم‌های دولتی هم این‌گونه است.

منبع ورزش3

Click here